You are here:Capitolo»Kapituła namiotów 2011»Kapituła Namiotów - dzień II»Kapituła Namiotów - dzień II
Biuro Prasowe Kategoria: Latest
Opublikowano: 04 kwiecień 2014 Odsłony: 641
Drukuj

 

Sekularyzacji i nowej ewangelizacji przyglądali się kapucyni podczas drugiego dnia Międzynarodowej Kapituły Namiotów w Krakowie. Dzisiaj szczególnie wsłuchiwali się w głos świadków, którzy zostali zaproszeni specjalnie na to wydarzenie.

Przed południem konferencję wygłosił Kiko Argüello, który przybył wraz z pozostałymi dwoma inicjatorami Drogi Neokatechumenalnej: Carmen Hernández i o. Mario Pezzi. Obecny był również Stefano Gennarini – odpowiedzialny za Drogę w Polsce. Kiko wezwał braci do nowej ewangelizacji, wyjścia na misje. Podkreślił, że bez powiewu Ducha Świętego, którego istotą jest gorliwość, nie da się głosić Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie. Sam dzielił się doświadczeniem posłania w misji, ewangelizowania różnych zakątków świata i osobistym spotkaniem z Jezusem Chrystusem. Wezwał także zgromadzonych do osobistego nawrócenia, które zanurzone w męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa, pozwala porzucić starego człowieka i przyoblec się w nowego.

Podczas Eucharystii homilię głosił bp Grzegorz Ryś, odpowiedzialny za dzieło nowej ewangelizacji w archidiecezji krakowskiej.

Po południu bracia wysłuchali także konferencji nt. charyzmatu komunii, którą wygłosił Theo Jansen OFMCap – związany z ruchem Focolare. Uczestnicy kapituły zakończyli dzień adoracją eucharystyczną.

Czytaj więcej:

Kapituła Namiotów - dzień I
Galeria zdjęć cz. II
Dzień II - galeria zdjęć cz. II
Kapituła Namiotów - dzień III
Galeria zdjęć cz. II
Podsumowanie Kapituły Namiotów

fot. br. Piotr Tokarz OFMCap

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska